07.04 Створення та реалізація проєктів у середовищі Scratch
Мета уроку: продовжити ознайомлювати з алгоритмічною структурою розгалуження і повторення, пригадати як складати та виконувати алгоритми з розгалуженням та повторенням, у визначеному навчальному середовищі.
Зайти в середовище Скрейтч https://scratch.mit.edu/projects/editor/
Поняття змінної та її значення
Поняття змінної та її значення
Хід заняття
Урок _10 Типи даних: числові, грошові, дати, текст, відсотки
Мета: сформувати поняття формати клітинок, навчити вводити та редагувати дані різних форматів і добір форматів комірок; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості; виховувати організованість та дисципліну; формувати навички роботи в групах, уміння проводити об’єктивну самооцінку.
I. Актуалізація
опорних знань.
- Які операції редагування можна виконувати в середовищі табличного процесора?
- Як переміщувати та копіювати дані в середовищі табличного процесора?
- Для
чого використовують спосіб автозаповнення? Наведіть приклад.
ІІ. Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу
- Які дані можуть міститися в комірці? (відповіді учнів)
- Розподіліть дані за їх типом виконавши вправу.
Сьогодні на уроці ми повинні з’ясувати поняття формати клітинок та навчитися вводити та редагувати дані різних
форматів і добирати формати до клітинок.
IIІ. Вивчення нового матеріалу.
Пояснення вчителя
з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету
або проектор)
У клітинки таблиці
можна вводити різні дані. Вигляд даних в електронній таблиці визначається їх
форматом. Наприклад Слайд 2.
Формат даних визначає тип даних, які введено до клітинки, та особливості їх
відображення у клітинці. (Слайд 3)
Числові дані можна
подати в кількох форматах. Формат Числовий (клітинка В4) використовується для
подання числа у вигляді десяткового дробу із заданою кількістю десяткових
розрядів, до якої буде округлено число. (Слайд 4)
У форматі Грошовий
(клітинка В5) до числа додається позначення грошових одиниць (грн, €, $, £ тощо). Розділення розрядів установлюється автоматично. (Слайд 5)
У форматі Відсотковий
(клітинка В6) дані подаються у вигляді числа, яке отримане множенням вмісту
клітинки на 100, зі знаком % вкінці. (Слайд 6)
У форматі Дробовий
(клітинка В7) дробова частина числа подається у вигляді звичайного дробу, який
найменше відрізняється від даного десяткового дробу.(Слайд 7)
Формат Текстовий
використовують для подання числових даних у клітинках як текст (клітинка В8).(Слайд
8)
У форматі Дата порядковий номер дати й часу відображається у вигляді значень дати з
урахуванням указаного користувачем типу та регіонального стандарту. Для написання
використовують довгий формати та короткий формат. (Слайд 9)
У Microsoft Excel для зміни формату слід скористатись інструментами групи Число вкладки Основне. Зокрема, зі списку числових форматів вибрати потрібний. (Слайд 10-11)
Основне/Загальний/Обрати тип (учні записують в зошити)
Для зміни параметрів форматування в табличному процесорі Microsoft Excel слід виділити клітинку чи діапазон та вибрати вказівку Формат клітинок у контекстному меню. (Слайд 12-13)
Виділити клітинку чи діпазон/ПКМ/Формат клітинок (учні записують в зошити)
Завдання (Слайд 14-15)
Вчитель демонструє в ЕТ встановлення формату даних.
IV. Закріплення матеріалу.
Робота за комп’ютером.
1. Відкрийте ЕТ Типиданих, що знаходиться за адресою, вказаною вчителем
2. Встановіть у клітинках відповідні типи даних:
- Стовпчик А, F – тип числовий;
- Стовпчик В, C, D – тип текстовий;
- Стовпчик Е, G – тип грошовий в гривнях;
- Стовпчик H – тип дата.
3. В комірку І1 введіть
текст Нова дата.
4. Скопіюйте в діапазон
І2:І9 дані діапазону Н2:Н9.
5. Встановіть довгий
формат дати в діапазон І2:І9.
6. В комірку J 1 введіть текст Відсотки.
7. Скопіюйте в діапазон J2:J9 дані діапазону F2:F9 .
8. Встановіть
відсотковий формат діапазону F2:F9 .
9. Проаналізуйте, які
зміни відбулися в написанні даних у комірках.
10. Збережіть таблицю у
власній папці з назвою Типи даних_Прізвище.
V. Підбиття підсумків уроку.
VІ. Домашнє завдання.
Опрацювати п.3.4 ст.112-113.
Підготуватися до практичної роботи.