05.05 Складання та виконання алгоритмів з використанням змінних у навчальному програмному середовищі Scratch

 

07.04 Створення та реалізація проєктів у середовищі Scratch

 Мета уроку: продовжити ознайомлювати з алгоритмічною структурою розгалуження і повторення, пригадати як складати та виконувати алгоритми з розгалуженням та повторенням, у визначеному навчальному середовищі.

Зайти в середовище Скрейтч  https://scratch.mit.edu/projects/editor/

Збереження та здача роботи:
1. Зберегти проєкти, для цього: Файл\Вивантажити на ваш комп'ютер. Розпочнеться завантаження вашого проєкту, виберіть папку де його зберегти, та вказавши відповідне ім'я.

2. Завантаження проєктів для здачі в гугл класі:  

Поняття змінної та її значення


Практична робота.

Завдання
Створити проєкт "Кіт - математик", у якому кіт буде додавати, віднімати, множити  та ділити два числа. 
Підказка:
1. Створіть дві змінних х та у. (Для цього відкриваємо категорію "Змінні" і натискаємо на кнопку "Створити змінну". В якості змінної вибираємо ім'я – x. Перемикач "Для всіх об'єктів". Аналогічно створюємо змінну – y.) 


2. Після створення змінних, починаємо програмувати кота, щоб він знаходив спочатку суму.
3. Самостійно додайте команди, щоб після суми кіт говорив різницю цих чисел 10 сек, добуток та частку відповідно.

4. Створений проєкт "Кіт - математик" здати у Google Клас.

Поняття змінної та її значення

 Хід заняття

Для опису об’єктів і процесів у матеріальному світі ми використовуємо величини. З прикладами величин ви стикаєтесь щодня: відстань між будинком і школою, температура повітря тощо. За допомогою величин можна позначити величину відрізка, площу земельної ділянки, висоту будинку, швидкість пішохода або автомобіля, час обертання планети навколо сонця. Кожна величина характеризується певним значенням та одиницями, в яких вимірюється це значення, наприклад, швидкість може дорівнювати 80 км/год, відстань 700 м, а температура – 15 0С .
Змінна – це величина, яка може змінюватись в процесі виконання програми. Змінна  може набувати деяких значень (числових або текстових).
Для створення змінної в середовищі Скретч потрібно відкрити категорію «Змінні» та натиснути кнопку «створити змінну».

Для кращого розуміння пропонуємо переглянути відео.


Робота за комп'ютером
Завдання
1. Зайти в середовище Скретч   https://scratch.mit.edu/projects/editor/
2. Створити проєкт "Кіт питає, ми відповідаємо", який ви розглядали на відео. 
3. Зберегти проєкт, для цього: Файл\Вивантажити на ваш комп'ютер. Розпочнеться завантаження вашого проєкту, виберіть папку де його зберегти, та вказавши відповідне ім'я.

Урок _10 Типи даних: числові, грошові, дати, текст, відсотки

 Мета: сформувати поняття формати клітинок, навчити вводити та редагувати дані різних форматів і добір форматів комірок; сприяти розвитку логічного мислення, пам’яті, уваги, спостережливості; виховувати організованість та дисципліну; формувати навички роботи в групах, уміння проводити об’єктивну самооцінку.

Хід уроку

I. Актуалізація опорних знань.

- Які операції редагування можна виконувати в середовищі табличного процесора?

- Як переміщувати та копіювати дані в середовищі табличного процесора?

- Для чого використовують спосіб автозаповнення? Наведіть приклад.

ІІ. Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу 

- Які дані можуть міститися в комірці? (відповіді учнів)

- Розподіліть дані за їх типом виконавши вправу.

Сьогодні на уроці ми повинні з’ясувати поняття формати клітинок  та навчитися вводити та редагувати дані різних форматів і добирати формати до клітинок.

 

IIІ. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

У клітинки таблиці можна вводити різні дані. Вигляд даних в електронній таблиці визначається їх форматом. Наприклад Слайд 2.

Формат даних визначає тип даних, які введено до клітинки, та особливості їх відображення у клітинці. (Слайд 3)

Числові дані можна подати в кількох форматах. Формат Числовий (клітинка В4) використовується для подання числа у вигляді десяткового дробу із заданою кількістю десяткових розрядів, до якої буде округлено число. (Слайд 4)

У форматі Грошовий (клітинка В5) до числа додається позначення грошових одиниць (грн, €, $, £ тощо). Розділення розрядів установлюється автоматично. (Слайд 5)

У форматі Відсотковий (клітинка В6) дані подаються у вигляді числа, яке отримане множенням вмісту клітинки на 100, зі знаком % вкінці. (Слайд 6)

У форматі Дробовий (клітинка В7) дробова частина числа подається у вигляді звичайного дробу, який найменше відрізняється від даного десяткового дробу.(Слайд 7)

Формат Текстовий використовують для подання числових даних у клітинках як текст (клітинка В8).(Слайд 8)

У форматі  Дата порядковий номер дати й часу відображається у вигляді значень дати з урахуванням указаного користувачем типу та регіонального стандарту. Для написання використовують довгий формати та короткий формат. (Слайд 9)

У Microsoft Excel для зміни формату слід скористатись інструментами групи Число вкладки Основне. Зокрема, зі списку числових форматів вибрати потрібний. (Слайд 10-11)

Основне/Загальний/Обрати тип (учні записують в зошити)

Для зміни параметрів форматування в табличному процесорі Microsoft Excel слід виділити клітинку чи діапазон та вибрати вказівку Формат клітинок у контекстному меню. (Слайд 12-13)

Виділити клітинку чи діпазон/ПКМ/Формат клітинок (учні записують в зошити)

Завдання (Слайд 14-15)

Вчитель демонструє в ЕТ встановлення формату даних. 

IV. Закріплення матеріалу.

Робота за комп’ютером.

1. Відкрийте ЕТ Типиданих, що знаходиться за адресою, вказаною вчителем

2.  Встановіть у клітинках відповідні типи даних:

- Стовпчик А, F – тип числовий;

- Стовпчик В, C, D – тип текстовий;

- Стовпчик Е, G – тип грошовий в гривнях;

- Стовпчик H – тип дата.

3. В комірку І1 введіть текст Нова дата.

4. Скопіюйте в діапазон І2:І9 дані діапазону Н2:Н9.

5. Встановіть довгий формат дати в діапазон І2:І9.

6. В комірку J 1 введіть текст Відсотки.

7. Скопіюйте в діапазон J2:J9 дані діапазону F2:F9 .

8. Встановіть відсотковий формат діапазону F2:F9 .

9. Проаналізуйте, які зміни відбулися в написанні даних у комірках.

10. Збережіть таблицю у власній папці з назвою Типи даних_Прізвище. 


V. Підбиття підсумків уроку.

 

VІ. Домашнє завдання.

Опрацювати п.3.4 ст.112-113. Підготуватися до практичної роботи.

Урок_2 Робота з поштовим клієнтом

Мета: ознайомити учнів з основними поняттями, принципами створення та функціонування електронної скриньки, надсиланням, отриманням та перенаправленням повідомлень

Вивчення нового матеріалу

Автор: І.О. Завадський


Усвідомлення вивченого



Домашнє завдання
2.  Відправити вчителю з власної скриньки лист, в якому у розділі тема вказати своє Прізвище, ім’я та клас навчання.
У розділі зміст листа написати перелік всіх тек поштового клієнта Gmail на електронну адресу:

Веремійчук Н.С.   nataliaveremijcuk3@gmail.com
Майстрик Л.М.      m.l.m.inform.urok@gmail.com


Урок_1 Поштові служби Інтернету



Мета: повторити правила поведінки в кабінеті інформатики та
інформаційно-комунікаційних технологій; здійснити діагностику засвоєння учнями тем дистанційного навчання;
познайомити учнів з поштовими службами Інтернету,
сформувати поняття електронної скриньки та електронного листування;
пояснити принципи функціонування служб електронної пошти та спільного доступу;
усвідомлювати переваги та недоліки електронної пошти як засобу спілкування.

Діагностика засвоєння тем дистанційного навчання:       

1. Які теми з уроків інформатики ви пам'ятаєте?
2. За допомогою яких програм створюють електронні презентації?
3. Які можливості мають електронні презентації для створення анімації?
4. Що таке алгоритм? 
5. Які види алгоритмів ви знаєте? 
6.Для чого служить програма Scratch?
7. Які проєкти ви створювали в середовищі Scratch?
Ну що таке, здавалось лист?
Паперу аркуш, повний літер,
Написаних комусь колись,
Перелетівший наче вітер
За день, за два на сотні верст.
Його чекають наче гостя,
Йому радіють, мов збулося
Одне з простих земних чудес…
(В.Іващенко)


Пояснення нового матеріалу:
Презентація до теми  Слайди 1- 8
Рефлексія 
Слайди 9-11 
Виконання інтерактивних вправ 
Практичне застосування
Створити власну електронну скриньку у службі google.com
Домашнє завдання
2. Відправити вчителю з власної скриньки лист,
в якому вказати своє Прізвище та ім’я та клас навчання
на електронну адресу:

Дубовенко А.А  alladubovenko1973@gmail.com
Бершеда Л.О.  @gmail.com