Урок_2 Робота з поштовим клієнтом

Мета: ознайомити учнів з основними поняттями, принципами створення та функціонування електронної скриньки, надсиланням, отриманням та перенаправленням повідомлень

Вивчення нового матеріалу

Автор: І.О. Завадський


Усвідомлення вивченого



Домашнє завдання
2.  Відправити вчителю з власної скриньки лист, в якому у розділі тема вказати своє Прізвище, ім’я та клас навчання.
У розділі зміст листа написати перелік всіх тек поштового клієнта Gmail на електронну адресу:

Веремійчук Н.С.   nataliaveremijcuk3@gmail.com
Майстрик Л.М.      m.l.m.inform.urok@gmail.com


Урок_1 Поштові служби Інтернету



Мета: повторити правила поведінки в кабінеті інформатики та
інформаційно-комунікаційних технологій; здійснити діагностику засвоєння учнями тем дистанційного навчання;
познайомити учнів з поштовими службами Інтернету,
сформувати поняття електронної скриньки та електронного листування;
пояснити принципи функціонування служб електронної пошти та спільного доступу;
усвідомлювати переваги та недоліки електронної пошти як засобу спілкування.

Діагностика засвоєння тем дистанційного навчання:       

1. Які теми з уроків інформатики ви пам'ятаєте?
2. За допомогою яких програм створюють електронні презентації?
3. Які можливості мають електронні презентації для створення анімації?
4. Що таке алгоритм? 
5. Які види алгоритмів ви знаєте? 
6.Для чого служить програма Scratch?
7. Які проєкти ви створювали в середовищі Scratch?
Ну що таке, здавалось лист?
Паперу аркуш, повний літер,
Написаних комусь колись,
Перелетівший наче вітер
За день, за два на сотні верст.
Його чекають наче гостя,
Йому радіють, мов збулося
Одне з простих земних чудес…
(В.Іващенко)


Пояснення нового матеріалу:
Презентація до теми  Слайди 1- 8
Рефлексія 
Слайди 9-11 
Виконання інтерактивних вправ 
Практичне застосування
Створити власну електронну скриньку у службі google.com
Домашнє завдання
2. Відправити вчителю з власної скриньки лист,
в якому вказати своє Прізвище та ім’я та клас навчання
на електронну адресу:

Дубовенко А.А  alladubovenko1973@gmail.com
Бершеда Л.О.  @gmail.com


15.03.2022_ Алгоритм. Види алгоритмів (повторення вивченого у 6 класі)

 Складання та виконання алгоритмів у середовищі Scratch 

Мета уроку: продовжити ознайомлювати з алгоритмічною структурою розгалуження і повторення, пригадати як складати та виконувати алгоритми з розгалуженням та повторенням, у визначеному навчальному середовищі.

Хід уроку

Опрацюйте теоретичний матеріал 
(повторення вивченого в 6 класі)
Алгоритм – це запис скінченої послідовності вказівок, що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати для досягнення певної мети.
Форми подання алгоритмів:
– словесна;
– графічна;
– комп’ютерна програма.
Три типи алгоритмів:
•  лінійні алгоритми;
•   алгоритми з розгалуженнями;
•   алгоритми з повтореннями.

Лінійні алгоритми
Алгоритм, у якому команди виконуються в порядку їх запису, тобто послідовно один за одним, називається лінійним.
Наприклад, лінійним є наступний алгоритм посадки дерева:
1)  викопати в землі ямку;
2)  вилучити в ямку саджанець;
3)  засипати ямку із саджанцем землею;
4)  полити саджанець водою.

Алгоритми з розгалуженнями
 Ситуації, коли заздалегідь відома послідовність необхідних дій, зустрічаються вкрай рідко. У житті часто доводиться ухвалювати рішення залежно від обстановки. Якщо йде дощ, ми беремо парасоль і надягаємо плащ; якщо пекуче, надягаємо легкий одяг. Зустрічаються й більш складні умови вибору, У деяких випадках від обраного рішення залежить подальша доля людини.
Логічні ухвалення рішення можна описати так:
ЯКЩО ТО ІНАКШЕ
Приклади:
•  ЯКЩО прагнеш бути здоровий, ТО загартовуйся, ІНАКШЕ валяйся весь день на дивані;
•  ЯКЩО   низько   ластівки   літають, ТО   буде   дощ, ІНАКШЕ дощу не буде;
•  ЯКЩО уроки вивчені, ТО йди гуляти, ІНАКШЕ вчи уроки.
У деяких випадках можуть бути відсутні;
ЯКЩО ТО
Приклад:
•  ЯКЩО назвався груздем, ТО полізай у кузов.
Форма організації дій, при якій залежно від виконання деякої умови відбувається одна або інша послідовність кроків, називається розгалуженням.

Алгоритми з повтореннями
 На практиці часто зустрічаються завдання, у яких одне або кілька дій буває необхідно повторити кілька раз, поки дотримується деяке заздалегідь установлене умова.
Форма організації дій, при якій виконання однієї й тієї ж послідовності команд повторюється, поки виконується деяке заздалегідь установлене умова, називається циклом (повторенням).
Алгоритм, що містить цикли, називається циклічним алгоритмом або алгоритмом з повтореннями.
Ситуація, при якій виконання циклу ніколи не закінчується, називається зацикленням. Слід розробляти алгоритми, що не допускають таких ситуацій.
Алгоритм, у якому передбачається багаторазове виконання одного й того самого набору команд, називають циклічним. Базова структура – повторення.

Скретч має 4 види циклів:
 - безумовний (завжди);
 - з лічильником (повторити);
 - з передумовою (завжди якщо);
 - з післяумовою (повторювати поки).

Алгоритм, у якому набір команд передбачається виконувати в залежності від умови називають розгалуженим або алгоритмом з розгалуженням.  Базова структура –розгалуження або вибір.

Повне розгалуження у Скретч:  
Якщо умова то дія1 (команди виконуються коли умова істинна), інакше дія 2 (команди виконуються коли умова хибна).

Неповне розгалуження у Скретч:
Якщо умова то дія 1(команди виконуються коли умова істинна).

31.03 Середовище опису та виконання алгоритму

Складання та виконання алгоритмів з повторенням і розгалуженням у середовищі Scratch 

Мета уроку: продовжити ознайомлювати з алгоритмічною структурою розгалуження і повторення, пригадати як складати та виконувати алгоритми з розгалуженням та повторенням, у визначеному навчальному середовищі.

Хід уроку

Опрацюйте теоретичний матеріал 
(повторення вивченого в 6 класі)
Алгоритм – це запис скінченої послідовності вказівок, що визначає, які дії і в якому порядку потрібно виконати для досягнення певної мети.
Форми подання алгоритмів:
– словесна;
– графічна;
– комп’ютерна програма.
Три типи алгоритмів:
•  лінійні алгоритми;
•   алгоритми з розгалуженнями;
•   алгоритми з повтореннями.

Лінійні алгоритми
Алгоритм, у якому команди виконуються в порядку їх запису, тобто послідовно один за одним, називається лінійним.
Наприклад, лінійним є наступний алгоритм посадки дерева:
1)  викопати в землі ямку;
2)  вилучити в ямку саджанець;
3)  засипати ямку із саджанцем землею;
4)  полити саджанець водою.

Алгоритми з розгалуженнями
 Ситуації, коли заздалегідь відома послідовність необхідних дій, зустрічаються вкрай рідко. У житті часто доводиться ухвалювати рішення залежно від обстановки. Якщо йде дощ, ми беремо парасоль і надягаємо плащ; якщо пекуче, надягаємо легкий одяг. Зустрічаються й більш складні умови вибору, У деяких випадках від обраного рішення залежить подальша доля людини.
Логічні ухвалення рішення можна описати так:
ЯКЩО ТО ІНАКШЕ
Приклади:
•  ЯКЩО прагнеш бути здоровий, ТО загартовуйся, ІНАКШЕ валяйся весь день на дивані;
•  ЯКЩО   низько   ластівки   літають, ТО   буде   дощ, ІНАКШЕ дощу не буде;
•  ЯКЩО уроки вивчені, ТО йди гуляти, ІНАКШЕ вчи уроки.
У деяких випадках можуть бути відсутні;
ЯКЩО ТО
Приклад:
•  ЯКЩО назвався груздем, ТО полізай у кузов.
Форма організації дій, при якій залежно від виконання деякої умови відбувається одна або інша послідовність кроків, називається розгалуженням.

Алгоритми з повтореннями
 На практиці часто зустрічаються завдання, у яких одне або кілька дій буває необхідно повторити кілька раз, поки дотримується деяке заздалегідь установлене умова.
Форма організації дій, при якій виконання однієї й тієї ж послідовності команд повторюється, поки виконується деяке заздалегідь установлене умова, називається циклом (повторенням).
Алгоритм, що містить цикли, називається циклічним алгоритмом або алгоритмом з повтореннями.
Ситуація, при якій виконання циклу ніколи не закінчується, називається зацикленням. Слід розробляти алгоритми, що не допускають таких ситуацій.
Алгоритм, у якому передбачається багаторазове виконання одного й того самого набору команд, називають циклічним. Базова структура – повторення.

Скретч має 4 види циклів:
 - безумовний (завжди);
 - з лічильником (повторити);
 - з передумовою (завжди якщо);
 - з післяумовою (повторювати поки).

Алгоритм, у якому набір команд передбачається виконувати в залежності від умови називають розгалуженим або алгоритмом з розгалуженням.  Базова структура –розгалуження або вибір.

Повне розгалуження у Скретч:  
Якщо умова то дія1 (команди виконуються коли умова істинна), інакше дія 2 (команди виконуються коли умова хибна).

Неповне розгалуження у Скретч:
Якщо умова то дія 1(команди виконуються коли умова істинна).

Ознайомся: 
 Щоб виконати завдання в середовищі Cкретч можна скористатися:
програмувати онлайн за посиланням https://scratch.mit.edu/projects/editor/
Практичне завдання

Збереження та здача роботи:
1. Зберегти проєкти, для цього: Файл\Вивантажити на ваш комп'ютер. Розпочнеться завантаження вашого проєкту, виберіть папку де його зберегти, та вказавши відповідне ім'я  в кожному завданні
2. Завантаження проєктів для здачі в гугл класі:  
Домашнє завдання: 1.опрацювати матеріал за блогом
                                  2. завершити виконання проєктів та здати  роботи
                                  3. Індивідуальне завдання: створити проєкт на весняну тему з використанням розгалуження та циклів